Yaz kış fark etmeden hamilelerin kendilerini çok rahat ettirmeleri gerekiyor. Bunun için de ne giydiğiniz nasıl beslendiğiniz hangi rahatlığı tercih ettiğiniz de son derece önemli. Buna bağlı olarak sizlere en iyi kışlık hamile kıyafetleri hangileri sorusunun cevabını vereceğiz.

Böylece sizler de ne giymeniz gerektiği konusunda rahat olacaksınız. İşte en iyi hamile kıyafetleri hakkında bilmeniz gerekenler:

Hamilelikte Nasıl Giyinmelisiniz?

Önerilere geçmeden önce nasıl giyinmelisiniz ya da nelere dikkat etmelisiniz gibi püf noktalardan bahsedelim. 

Öncelikle ilk aylarda dolabınızı değerlendirmeye çalışın. İlk zamanlar karnınız çıkmayacak ve çok fazla kilo almayacaksınız. Bu süreçte yeni kıyafet alışverişine çıkmanız gerekmiyor. Kış aylarında kalın elbiseler ve kalın külotlu çoraplar tercih edebilirsiniz ya da beli lastikli olmayan, içinde rahat hissedebileceğiniz taytları da giyebilirsiniz. 

Üç aydan sonra artık bebeğiniz büyümeye başlayacak ve dolabınızdaki kıyafetler size olmayacak. İşte bu aylarda artık alışverişe çıkmanız gerekebilir. Şunu söylemek gerekiyor: Evet hamilesiniz ama yine de her kıyafetinizi hamile mağazalarından yapmanız gerekmiyor. Normal giyim mağazalarından da büyük beden kıyafetler tercih edebilirsiniz. Üst kesimi bol kıyafetlere öncelik vermelisiniz. Daha çok karın ve göğüs bölgeniz değişecek. Bu sebeple kesimlere dikkat etmelisiniz. Aynı şekilde esneyebilir kumaşa sahip ürünler tercih edin. Kalçadan bol kesimli olabilirler, geniş kalıplı pantolon modelleri olabilir. 

Kışlık Kıyafet Seçiminde Kumaş Nasıl Olmalı? 

Dikkat etmeniz gereken bir başka önemli nokta da kumaşıdır. Çünkü bu süreçte kumaşların nefes alabilen ve esneyebilen yapıda olması büyük önem taşıyor. Aynı zamanda naylon, polyester ya da polyamid içeren sentetiklerden uzak durmalısınız. 

Pamuk, yün, keten ya da modal gibi doğal içeriklere sahip olan kumaşlar tercih edebilirsiniz. Vücut ısınız korunacaktır. 

İşte En İyi Kışlık Hamile Kıyafetleri Önerileri:

  1. Hamile Pançoları

Normal günlerde bile pançolar bizleri sıcak tutar. Hamilelik sürecinde de hem karnınızı kapatma hem de sizleri sıcak tutma konusunda son derece başarılılar. Bu sebeple farklı renklerde ve modellerde panço arayışınızı yapabilirsiniz. 

  1. Hamile Elbiseleri

Elbiseler hamilelik sürecinde belki de en rahat kıyafetlerdir. Yaz ya da kış demeden elbise giymek güzel bir tercih olabilir. Kışlık örme hamile elbiseleri bulunuyor. Bunlardan seçim yapabileceğiniz gibi normal geniş kesim salaş elbiselerin de büyük bedenlerine bakabilirsiniz. 

Böylece rahat hareket edebilirsiniz ve bebeğinizi de karnınızı da sıkmazsınız.

  1. Hamile Montları

Özellikle kışlık mont seçiminde şişme montları kullanabilirsiniz. Hamilelik sürecinde hem çok rahat hissettiriyorlar hem de sıcak tutuyorlar. Buna ek olarak hamileler için üretilen hamile montları da bulunuyor. 

Pofuduk, kürklü, beli kemerli ya da belden bağlamalı… Uzun ya da kısa fark etmeksizin istediğiniz her modelde hamile montu bulabilirsiniz. 

  1. Hamile taytları

Yazının girişinde de belirttiğimiz üzere hamileler için özel üretilen taytlar bulunuyor. Özellikle karnınız çıkmaya başladığında ve belinizi sıkmayacak bir şeyler istediğiniz zamanlarda en mantıklı seçim hamile taytları olacaktır. Bu taytların karın bölgeleri yüksektir ve aynı şekilde kumaşları da kalındır. 

Bunlara ek olarak bel kısmı lastiksiz ve yüksek bel olan büyük beden taytları tercih edebilirsiniz. Polar iç yüzeyli olanlar da sıcak tutacaktır. 

  1. Hamile Kazakları

Bir başka kışlık kıyafet önerisi ise hamile kazağı.

Örme modeller, uzun ya da kısa olanlar hiç fark etmeksizin, hamile kazakları da oldukça şık duruyor. Eğer hamileyseniz, karnınız büyüdüyse hamile kazakları vazgeçilmeziniz olacaktır. Tayt ya da pantolon üzerine, hatta elbisenizin üzerine bile giyebilirsiniz. Örneğin önü kısa arkası uzun bir model tercih edebilirsiniz. 

  1. Hamile Pantolonları

Aslında yazı içerisinde de belirttiğimiz üzere hamile pantolonlarının yapısı da diğer pantolonlardan biraz daha farklıdır. Bel kısımları daha rahattır ve geniştir. Bu sebeple daha rahat hissettirirler ve herhangi bir zorluk da yaratmazlar. Bu pantolonların bazıları yüksek beldir ve karnınız büyüdüğü zaman hiçbir sorun yaşamamanız için tasarlanmışlardır. 

  1. Kışlık Hamile Tulumları

Hem uzun kollu hem de geniş kesimli modelleriyle rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Eğer kısa kollu tercih ederseniz üzerine bir gömlek ya da ceket geçirebilirsiniz. Böylece güzel bir kombin oluşturabilirsiniz. 

Hamilelik sürecinde vücut ısınızda artış gözlemlenecektir. Bu sebeple çok kalın kıyafetler tercih etmeyebilirsiniz. Rahat giymek amacıyla kısa kollu bir tulum alabilirsiniz.

Nasıl kombinleyeceğiniz ise tamamen size kalmış bir durum.

  1. Hamile Salopetleri 

İçinize sıcak bir kazakla ya da uzun kollu tişörtle giyebileceğiniz, askıları ayarlanabilen hamile salopetlerine de bir göz atabilirsiniz. 

Bu kıyafetler aslında bir süre sonra hamilelerin vazgeçilmezi oluyor. Kot, kadife, etekli modellerle birlikte çok sayıda modeli bulunuyor. Siz hangisiyle rahat edeceksiniz?

Genel olarak baktığımızda eğer hamilelikte rahat giyinmek istiyorsanız ve üstelik kış aylarında da mutlu bir zaman geçirmeyi düşünüyorsanız, sizlere sunduğumuz bu listeyi değerlendirmelisiniz.

İster hamile giyim olarak tercih edin isterseniz de normal giyim bölümlerinden geniş olanları ve beğendiklerini seçin, önemli olan rahat etmeniz. Aynı zamanda önerilerimiz sırasında bildirdiğimiz püf noktalara da dikkat edebilirsiniz. 

Önceki İçerikYUMURTA ÇATLATMA İĞNESİ NEDİR?
Sonraki İçerikHAMİLELİKTE NE KADAR KİLO ALMALISINIZ?
Gebbe Editörleri Uzman hekimler dışında yazılan her yazıyı derin araştırmalar sonucu yaparak ilgili uzmana onaylattıktan sonra gebelere içerik sağlayan uzman içerik yöneticilerinden oluşmaktadır.