Hayatımızda Astrolojiyi nasıl kullanmalıyız?

Gökyüzünde olan bu mükemmel sistem nasıl oluyor da bizi bu kadar etkileyebiliyor? Karakterlerimiz ve hatta hayatlarımız üzerinde bu kadar etki edebiliyor?

Bu konuyu gezegenlere göre basit bir öngörü bakış açısından çıkarıp, enerji boyutuna taşıdığımızda aslında çok basit ve birbirine bağlı bilgilerle açıklanabilir hale geliyor.

Astrolojiyi nasıl kullanmalıyız? Öncelikle, bizler birer enerji (titreşim) seviyesiyiz. Bunu “enerji bedenimiz” olarak da isimlendirebiliriz. Ve her şey birer enerji ise, her şey de birbiri ile etkileşim halindedir ve birbirini etkiler. 

Ve doğum anımızdaki ruhumuzun bu bedende ve bu dünyada görünür olduğu An’daki gökyüzündeki tüm bu enerjiler, bedenimizdeki yapı taşlarımız içindeki (atomlarımızda yer alan) enerji alanları üzerinde etkileşim sağlar ve bir tür kodlama yapar. Bir anlamda; bu AN’ın enerji boyutundaki tüm potansiyeli, bizim enerji bedenimize kodlanmış olur. 

Buraya kadar gayet bilimsel bir etkileşim gerçekleşmektedir. Buradaki en muazzam bilgi ise, bu anın bulunduğumuz noktadan gökyüzüne bakıldığında, bu manzaranın tekrarı ve eşi yoktur; bu da bizim eşsizliğimizin kanıtıdır.

Astroloji ile Potansiyelinizi Değerlendirin ve Hayatınıza Uyarlayın

Ancak bu potansiyellerimizi Astroloji’nin rehberliği ile daha derin ve tam olarak anladıkça, bilicimiz ve farkındalığımızı yükseltme yolunda destek almaya başlayabiliriz. Buraya kadar kişi, otomatik pilotta, doğum anındaki verilen potansiyellere göre yaşadığı hayatını, belirli bir olgunluğa eriştiğinde, (genellikle hayatında çözemediği, aşamadığı konular oluşmaya başladıkça) hayatını sorgulamaya başlayabilir. Ve olaylara sadece görünen kısmı ile değil, başka bakış açılarından da bakma ihtiyacı duyabilir. Ve o noktada aslında kişi artık gelişmek ve değişmek istemektedir. Ruhunun akmak istediği yöne doğru akmak ve tekamül etmek istemektedir. Bu süreçte Astroloji’den alınan rehberlik ile, kişi olaylara karşı bilincini ve bakış açısını değiştirmeye başlayabilir.

Ayrıca, gökyüzündeki bu etkileşim her an devam etmekte, yani tüm dünya ve toplumlar üzerinde etkilerine de devam etmektedir. Dolayısıyla, gökyüzünün dönemsel olarak bizlere etkisini, kişisel haritalarımız ve hayatlarımız üzerindeki etkilerini de doğru anlar ve farkında olursak, yine seçimlerimizi daha farklı bir bilinç ile yapabilir oluruz. Bu da hava durumunu almak ve kendini bu şartlara hazırlamak gibi tanımlanabilir. Burada Astroloji’ den alınan rehberlik ve bilgiler; hayatımızdaki akışta farkındalık kazanmak amaçlıdır.

Kişinin düşünceleri olumlu yönde değişmesiyle, davranışları değişir, davranışlar değişince seçimleri değişir ve hayatındaki gerçeklikler ve sonuçta deneyimleri değişmeye başlar. Burada olan şudur; olaylar aynı, kişiler aynı olabilir, ama işin içine dahil olan bilincin farkı ile kuantum fiziğindeki gibi olasılıklar ve sonuç değişebilir. Buradaki tek kriter, kişinin kendisini merkezinde, iyi hissetmesi, hayatın akışında daha tatminde ve tam hissetmesidir. Böylece kişi tamamen kendi “Simya”sını gerçekleştirmeye başlayabilecektir.

Sonuç olarak;

Astrolojiyi nasıl kullanmalıyız sorusuna karşı; Astroloji kendimizi tanımak ve anlamak yolunda bizlere rehberlik sağlayabilir. Kendi kişisel yolumuzda ilerlerken, yine yolumuza çıkan işaretleri doğru algılayabilmek amacı ile kullanılabilir. Ve her adımda gelmiş olduğumuz noktadaki bilinç ve farkındalık ile, kendi deneyimlerimizi seçebiliriz.

Sevgi ile…

Genel Astroloji takibi için Gebbe Mobil Uygulamasını İNDİRİN.

Önceki İçerikHamilelikte Çatlak ve Lekeler
Sonraki İçerikPerine Masajı