Ekim ayı tutulma ayı Özellikle 28 Ekim’ bu döngünün son Boğa burcu tutulması gerçekleşecek.

İkinci Koç- Terazi tutulması da 14 Ekim de geliyor. Bir şeyler bitiyor yeni bir şey başlıyor. Bir kapı kapanıyor başka bir kapı açılıyor gibi… Üstelik de zodyakta ilişkilerden sorumlu bakanlık Terazi burcundaki ilk tutulma önümüzdeki 1,5 sene için geçerli. Bu aksın ilk tutulmasını 20 Nisan’da Koç burcunda pek de sevmediğimiz 29 derece de yaşamıştık. Merkür de retroydu. Yani bu civarlarda başlattığımız işleri burada bir gözden geçirmek zorunda kalabiliriz demek. Merkür 5 Ekim de pek sevdiği Terazi Burcuna geçiyor. Venüs ise  9 Ekim de Başak burcuna geçmeden estetik işlemleri tamamlamakta yarar var.

Hakikaten yok yok bir ay diyebiliriz.

Ekim Ayı- Birinci Hafta’da Neler Oluyor?

Ayın 2’sinde Merkür – Neptün arasında bir karşıt açı belirginleşiyor. Bu açı, yaklaşık olarak 3 gün boyunca etkili ve zorlayıcı bir döneme işaret eder. Merkür iletişimi temsil ederken, Neptün ise yanılgıları simgeler olarak alırsak. Özellikle önemli kararlar almak konusunda dikkatli olmalıyız. Verilen sözlere fazla güvenmemeliyiz, çünkü tutulmayabilirler. Ayrıca, yanıltıcı durumlardan kaçınmak önemlidir. Araç kullanırken dikkatli olmalıyız, çünkü zihnimiz dağınık olabilir. Evcil hayvanlarımızı korumak da faydalı olabilir, çünkü zihinsel olarak tam kapasite çalışmayabiliriz. Bu dönemde yanılgılara açık olabileceğimizi unutmamalıyız. Ayrıca, bu dönemde çocukları sudan gelebilecek tehlikelerden korumak da önemlidir

Ayın 3’ünde ise Venüs- Kuzey Ay Düğümü arasında uyumlu bir açı var. Bu, bize para kazandırabilecek insanlarla karşılaşabileceğimiz bir dönemi işaret ediyor. Duygusal konularda beklenmedik keyifli sürprizlere hazır olmalıyız. Yeni ilişkiler ve bağlantılar mümkün olabilir. Ayrıca, grup çalışmaları ve hedeflere ulaşmak için çaba sarf etmek için uygun bir zamandır. Merkür-Pluto arasındaki destekleyici açı, düşüncelerimizi etkili bir şekilde ifade edebileceğimizi ve etkileyici konuşmalar yapabileceğimizi gösterir. Bu açı da yaklaşık olarak 3 gün boyunca etkilidir. Neptün – Venüs arasındaki 150 derecelik açı, etkileyici olduğumuzun farkında olmadığımızı gösterebilir, özellikle aşk konusunda.

Ayın 5’inde Mars ile Güney Ay düğümü kavuşumu, geçmişteki bir ilişkiyi destekleyebilir veya geçmiş sorunlarla ilgili haberler getirebilir. Aynı zamanda fiziksel sağlığımıza dikkat etmek önemlidir, özellikle bel ve böbrek bölgesine. Her şeyin doğru olduğunu varsayarak hareket etmek yerine dikkatli olmalıyız, çünkü düşüncesiz davranışlar olumsuz sonuçlara yol açabilir. Benim dediğim her şey doğru diyerek körlemesine ya da deli cesaretiyle hareket etmek sıkıntılı sonuçlar doğurabilir. Cesaret ile deliliği birbirinden ayırmamız çok önemli.  Önceden yaşanmış sorunlar tekrar edebilir.

Yine ayın 5.inde Merkür Terazi burcuna geçiyor. İletişim biraz daha uyumlu ve akıcı olacaktır.Merkür en diplomatik ve arabulucu şeklinde çalıştığı yerde. Burada ben çok severim bu geçişi.

Ayrıca 5.inde Ay, Venüs ve Mars ile çok iyi bir açı içerisinde bu arada ilişkiler oldukça iyi denilebilir. Yine de ilişkilerde önce bir sinirlendirip sonra olayları tatlıya bağlayabiliriz. Geçmiş sorunları bugün konuşmak çok akıllıca değil. Zira tatlıya bağlama aşaması zorlar. karşılaşacağımız insanların desteklerini de alabiliriz.

Bu haftanın en zor günü 7’si Cumartesi denilebilir, ancak yine de özellikle sabah saatlerinde fırsatlar bulunabilir. Akşam saatlerinde ise karizmatik otorite figürlerinin etkisiyle agresif olma olasılığımız yüksektir. Başkalarını manipüle etmeye çalışırken sert tepkilerle karşılaşabiliriz, bu nedenle iyi bir strateji belirlemek önemlidir. Güç mücadelesi kaçınılmazdır, bu nedenle mücadeleye girmeden önce zayıf noktaları belirlemeli ve önlem almalıyız. Özellikle akşam saatlerinde bu mücadele daha yoğun olabilir. Pazar günü ise daha neşeli, keyifli ve dinlenmeye odaklanabileceğimiz bir gün.

Önceki İçerikBEBEĞİNİZE İLK YAKLAŞIMLARINIZ NASIL OLMALI?
Sonraki İçerikEBEVEYN TOPLULUK GRUPLARINA KATILIN!