Astroloji Nedir ve Hayatımıza Katkısı Nasıl Olmalıdır?

Doğa ve Döngüler

Astroloji nedir? Gökyüzü nesnelerinin yani yıldız ve gezegen hareketlerinin, Dünya doğa ve insan üzerindeki etkileri ve bağlantılarını inceleyen bir ilimdir.

İnsanlar varoluşlarından itibaren, öncelikle kendilerini güvence altına almak, yani hayatta kalmak için doğa ile mücadele ettikleri zamanlardan itibaren, gökyüzündeki döngüleri ve doğa olayları ile aralarındaki bağlantıyı izlemişler, gözlemlemişler ve fark etmişlerdir. Geceler boyu izledikleri gökyüzü, o zamanlar için ellerindeki tek gerçek ipucu, gelecekleri ile ilgili bilgi alabildikleri tek kaynak olmuştur. Mevsimler, doğanın döngüleri, gökyüzü hareketlerine göre farklılaşan iklim şartları, özellikle kuraklık, aşırı soğuk mevsimler veya doğal afetleri vb. ile ilgili bilgi almak hayati önem taşımıştır.

Bu dönemlerden itibaren, çok uzun yıllar, astronomi yani fiziksel gökbilimi ile, bu hareketlerin manası ve etkilerini inceleyen ve felsefi taraf olan astroloji birlikte ele alınmış ve birbirinden ayrılmadan bütün olarak ortaya konmuştur. Astronomi bilimsel olarak matematik, fizik ve hesaplara dayanır, Astroloji ise, bu hesapların ardındaki insan ve toplum düzeyindeki etkilerini aktarır. Astrolojik bilgiler tamamen Kadim bilgi olarak, yüzyıllardır içsel olarak ortaya çıkmış ve günümüze kadar aktarılmış bilgilerdir. Bu bilgiler, insanlar tarafından, dönemin toplumsal bilinci ve farkındalığına göre kullanılabilmişlerdir.

Enerji düzeyinde her kişi TEK VE EŞSİZ’dir.

Doğduğumuz anda, diğer bir değişle, bu dünyada bedenli olarak var olduğumuz anda; doğduğumuz noktadan gökyüzüne baktığımızda, gökyüzündeki manzara “eşsiz” , yani tekrar edilemezdir. Ve bu bilgi astronomik olarak da kanıtlanmıştır. Her kişinin doğduğu andaki gökyüzü o kişiye ait enerjileri ve etkileşimleri içerir ve o kişiye aittir. Tekrarı yoktur, eşi yoktur. Bunun anlamı ise; enerji düzeyinde, her kişi TEK ve EŞSİZ’dir. 

Astroloji ’nin bize aktardığı potansiyelleri kullanmak

Bizler Dünya üzerindeki varlıklar olarak, Güneş sistemi içerisinde bulunduğumuz için, öncelikle kişisel etkilerimiz bu sistem içerisindeki 7 adet gezegen ile aktarılır. Ve sonrasında dışsal gezegenler dediğimiz toplumsal ilerleme ve etkileşimi gösteren 3 adet daha gezegen ile birlikte toplam 10 adet gezegen etkisi ve etkileşimi ortaya çıkar. 

Astroloji öncelikle kişinin doğum haritası üzerinden tüm bu gezegenlerin hangi enerjilerde, hangi konumda olduğunu inceler ve kendi aralarındaki açıları hesaplayarak bir harita oluşturur. Buraya kadar muazzam bir matematik vardır. Ve sonraki aşamada; her bir etkileşimin kişi üzerindeki etkisi, o kişinin güçlü taraflarını veya farkındalık geliştirmesi gereken temaları aktarır. 

Tüm bu bilgiler, kişinin zihinsel farkındalığını geliştirerek bakış açısını genişletmesi ve bilincini yükseltmesi amaçlı kullanılmalıdır. Bu şekilde, kişi, bir boy aynasında, tarafsız ve yargısız bir ortamda aynalanmış olur. Ve bu noktada Astrologların görevi; kendi yargılarını veya kendi kişisel yorumlarını katmadan kişiye kanal olmak veya ayna tutmaktır. Bu yüzden aktaran kişinin kişisel farkındalığı da burada önemli rol oynamaktadır.

2. aşamada ise, kişinin bu bilgiler kapsamında, kendi donanımını, güçlü veya geliştirilmesi gereken taraflarının farkındalığı ile, dışsal etkilere farklı tepkiler vermeye başlayacaktır. Bu noktadan itibaren ise, kişinin hayatında bu bilinç ve fark görülmeye başlanacaktır. Bu yüzden de dönemsel olarak, genelde 1 yıllık döngülerde, gökyüzünde devam eden bu etkilerin kişinin haritası üzerindeki etkileri de incelenir ve bu etkiler de kişiye aktarılır. Tabi ki burada birden fazla teknik kullanılmaktadır ve tüm bu tekniklerin sonucundaki alınan verilerek toplanarak puzzle gibi birleştirilmedir. O yüzden bir tek etkiye bakılarak değil, o etkinin kişisel haritası üzerindeki toplam etkileşimine göre yorum yapılmalıdır. Bu yol üzerindeki tabelaların okunması gibi düşünülebilir. Bu noktadan sonra, kişi almış olduğu tüm bilgiler ışığında, kendi iradesi ve kendi bilinci ile yapacağı seçimler ile deneyimlerini belirlemeli, hiçbir şekilde hiç kimsenin kendi adına karar vermesine veya yönlendirmesine izin vermemelidir. 

Astrolojiyi Hayat yolumuzda Rehberlik olarak kullanmak

Sonuç olarak, Astroloji, doğum anımızda enerji boyutunda bizlere aktarılmış olan donanım ve potansiyellerimizi anlamamız için rehber yaparken, gökyüzünde devam etmekte olan dönemsel etkileri de daha farkındalıkla kullanabilmemiz açısından hava durumu misali bizi bilgilendirmeye devam eder.  Bundan sonrasında ise kişinin kendi kararları ve kendi seçimleri hayatının akışını belirleyecektir.

Doğum anımızdaki enerjilerin bizlere aktardığı kapasiteye göre belli bir bilince ulaşıncaya kadar, bu etkilerin kapsamında otomatik pilotta  devam eden hayat seyahatimizde, kişinin bazı konular vesilesi ile durumu sorgulaması üzerine, kendi tam farkındalığına gelmesi, kendini anlaması (kendi gemisinin donanımını tanıması) aşamasında öncelikle tercümanlık yapar.  Sonrasında ise, dışarıdan gelen etkileri daha doğru algılaması ve kendi rotasında daha rahat ilerleyebilmesi için kişiye hava durumu bilgisi gibi rehberliğini sunar.

Tüm amaç; Astroloji ışığında alınan bilgiler kapsamında kişinin, kendi bilinci ve farkındalığına daha fazla sahip çıkarak kendi hayatının yönetimini tamamen kendi eline almasına destek olmaktır.

Astroloji Video ve Yazıları için Gebbe Mobil Uygulamasını İNDİRİN.

Önceki İçerikHamilelikte Baba Rolü ve Desteği
Sonraki İçerikHamilelikte D Vitamini