Bizler gördüğümüz dünya ile sınırlı varlıklar değiliz. Artık her şeyin birer enerji seviyesi olduğunun, fiziksel dünyanın ötesinde her şeyin birer titreşim olduğunu biliyoruz. Peki kişisel farkındalık için astroloji ‘yi nasıl kullanacağız.

Her şey bir enerjidir ve birbiri ile bağlantılıdır.

Bizleri sadece fiziksel vücut olarak kabul ederek, ortaya çıkan hastalık belirtilerini gidermek üzere çözüm üretmeyi seçen modern tıp, artık hastalıkların kaynağını yok etmek için enerji bedenlerimiz üzerinde destekleyici tedaviler yapan Tamamlayıcı Tıp ile birleşmiş ve ikisi birlikte uygulandığında daha köklü ve kalıcı sonuçlar alınmaya başlandığı görülmüştür. Yani yüzyıllardır bu çerçevede çalışan doğu tıp, modern tıp ile birleşmiştir. 

Ayrıca fiziksel her türlü yasayı araştıran ve kanıtlayan Newton fizik kurallarının ötesinde, her şeyin bir enerji olduğunu ve her şeyin birbiri ile etkileşim içerisinde olduğunu gerçeğini araştıran Kuantum fiziği şu anda artık bilim adamlarının gündeminde ve kabulündedir. Ancak kuantum fiziğindeki işletim sistemi henüz diğer fizik kuralları gibi net çözülebilmiş değildir. Bu yüzden Kuantum fiziğine “kaos düzeni” denilmektedir. Çünkü aynı ortamda, aynı koşulları sağlanmasına rağmen, olaya şahitlik edenin bakış açısı ve durumuna göre olay farklılaşmaktadır ki, bu da olaydaki enerjilerin ve “bilincin” etkisini göstermektedir. 

Astronomi ile Astrolojinin birlikteliği: Bilincin farkındalığı 

İşte tam bu noktada, yüzyıllardır ayrı tutulan iki olgu birleşmektedir:

Gökcisimlerinin arasındaki ilişkiler, uzaklık, yörüngeler, düzene ait her türlü kural ve hesaplama; bilimdir (fizik ve kimyadır); yani ASTRONOMİ’dir. 

Ancak bu nesnelerin birbirleri arasında ve bizimle aramızdaki etkileşim ise; felsefedir (simyadır); yani ASTROLOJİ’dir.

Var olduğundan beri muhteşem bir düzen ve denge içerisinde döngüsel bir seyahat ile devam eden evren ( galaksiler, yıldız sistemleri, gezegenler, bu sistemlerin muhteşem hassasiyetteki yörüngeleri, eksenleri ile bir bütün olarak) incelendiğinde karşımıza muazzam bir matematik ve denge çıkmaktadır. Ve bu etkileşimin nasıl gerçekleştiği gittikçe daha da derin keşfedilmektedir. Ve gelinen noktada, fark ettiğimiz şudur ki; artık bu hesaplamalarda fiziksel olarak gördüğümüz algıladığımız kısımların ötesinde boyutlar ve enerjiler de vardır. 

Bilimin verdiklerini Bilinç ile kullanmak

Ruhumuzun bu bedende Dünya üzerinde varolduğu anda; yani Doğduğumuz An’da tüm bu sistemin bizim üzerimizde de enerjisel bir etkileşimi olmaktadır. Bu anın potansiyeli,  hücrelerimiz içindeki en küçük yapı taşlarımız olan atomlar arasındaki etkileşime kadar kodlanmakta ve enerji olarak bize aktarılmaktadır.

İşte doğduğumuz An’da, gökyüzündeki bu etkileşim silsilesinin tercümesini ne kadar iyi bilir, anlar ve farkındalığımıza alırsak, önce kendimizi, sonra tüm hayatımızdaki olup bitenleri farklı bir “bilinç ile” görmeye veya yaşamaya başlarız.. ki işte bu yolda Astroloji en büyük destek ve rehberdir.

Olaylar aynı, belki dekor aynı, ama bilinç farklı. Sonuç;  gerçeklik farklı olmaya başlar.

Öncelikle bize bizi anlatır. Geminizin kaptanı olarak, tüm donanımınız hakkında eksiksiz ve net bir bilgi sahibi oluruz. Kuvvetli taraflarımız, şanslı alanlarımız, konfor alanlarımız; aynı zamanda tuzaklarımız ve kendi prangalarımızı tanırız. Sonra geliştirmemiz gereken veya farkındalığımıza almamız gereken konuları da biliyor oluruz. Artık geminin kaptanı olarak kumanda bizdedir. 

Yani ilk etkileşim zihinde başlar; çünkü her şey düşünce yani enerji boyutundadır. Eğer sonrasında yapmamız gerekenleri hareketlerimize yani fiziksel bedene, davranış olarak dünyaya da aktarabilirsek; bir süre sonra içsel olarak da başka şeyler deneyimlemeye başlarız.

Düşüncelerinize dikkat edin, davranışlarınız olur, 

Davranışlarınıza dikkat edin, karakteriniz olur,

Karakterinize dikkat edin; kaderiniz olur…

Sonuçta değişim de bilincinizde başlar ve en son aşamada, deneyimleriniz, hisleriniz ve hayatınız değişir. 

Ve seçim daima bizlerin

Biz neyi seçiyoruz önemli olan budur.

Burada Astroloji bize yol haritasını verir, bu işaretleri ve bilgileri alıp nasıl kullandığımız ise tamamen bize kalmıştır. Bu bilgilere göre kumandaya geçip kendi enerjimiz, kendi yolumuz ve tekamülümüz için kullanmayı seçebiliriz. Hayatımızı, bilincimizi yükseltmeye, kendimizi gerçekleştirmeye başlarız ve Astrolojiyi de bu yolda rehber olarak kullanabiliriz. Kişisel farkındalık için astroloji ‘nin kullanılması konusunda seçim daima bizlerin…

Önceki İçerikAstrolojide Gezegenler
Sonraki İçerikDoğuma Hazırlık Eğitimi